امروز پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷

حوزه انقلابی باید پیشتاز باشد چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۲:۵۷


حوزه انقلابی باید پیشتاز باشد تعداد بازدید: ۳۲۴

نماینده طلاب گیلان در مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: حوزه علمیه بایستی در زمینه اقتصاد، فرهنگ و بحث نرم افزاری حرفی برای گفتن داشته باشد رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که جایگاه حوزه باید در این مسائل مشخص شود، در واقع حوزه علمیه در همه زمینه ها حرف دارد و می تواند پیشتاز باشد.
 
 
 
 
حجت الاسلام احمد شعبانی، نماینده طلاب گیلان در مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مساله حوزه انقلابی را مطرح کرد، اظهار داشت: در این باره آقا نگرانی های خودشان را مطرح فرمودند و در سخنرانی که در سفر کرمانشاه داشتند هم احساس خطری نسبت به لیبرال شدن بعضی از بدنه حوزه داشتند.
 
وی ادامه داد: به دنبال این بحث، مدیریت حوزه، افراد تاثیر گذار در حوزه از جمله اعضای مجمع نمایندگان به میدان آمدند، سمیناری گذاشتند و از شخصیت های انقلابی مثل آیت الله اعرافی، نوری همدانی دعوت کردند و درباره این بحث تبادل نظر شد ولی این حد کفایت نمی کند.
 
حجت الاسلام شعبانی اظهار داشت:  حوزه به عنوان سرباز نظام و ولایت فقیه برای برطرف کردن دغدغه رهبر معظم انقلاب باید با قوت بیشتری وارد میدان شود، امیدوار هستیم که این اقدام صورت بگیرد و عملی شود، چون تنها با همایش، سخنرانی و جلسه این مشکل حل نمی شود.
 
نماینده طلاب گیلان در مجمع نمایندگان عنوان کرد: این سوال را باید جواب داد که آیا حوزه علمیه امروز به اندازه حوزه قبل از انقلاب، انقلابی است یا نه یعنی آیا این دغدغه را دارند که همه طلاب به روستاها و شهرها بروند و سخنان و خواسته رهبر خود را مطرح کنند.
 
وی افزود: خصوصیت حوزه این است که با تمام کشور در ارتباط باشد، هیچ نهادی را نمی توان پیدا کرد که در کل کشور که به اندازه مساجد در طول سال مردم با آن در ارتباط باشند، پس باید زیر بنایش ساخته و انقلابی شود.
 
حجت الاسلام شعبانی عنوان کرد: اگر در حوزه علمیه تفکر انقلابی رواج پیدا نکند ممکن است که تفکر لیبرالی به اقشار مختلف جامعه از این راه سرایت کند، ولی احساس می سشود حوزه پیگیر قضییه است و مدیریت جدید هم به دنبال این است که جایگاه واقعی حوزه را مشخص کند.  
 
وی در پایان گفت: حوزه علمیه بایستی در زمینه اقتصاد، فرهنگ و بحث نرم افزاری حرفی برای گفتن داشته باشد رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که جایگاه حوزه باید در این مسائل مشخص شود، در واقع حوزه علمیه در همه زمینه ها حرف دارد و می تواند پیشتاز باشد.