امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

باید به حوزه‌های علمیه بلاد توجه بیشتری کرد دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۵۷


باید به حوزه‌های علمیه بلاد توجه بیشتری کرد تعداد بازدید: ۱۰

آیت الله اشکوری گفت: بایستی به حوزه‌های بلاد توجه کرد و مبلغین به بلاد مختلف رفته و در آن‌جا انجام وظیفه کنند؛ چراکه ثمرات حوزه بایستی در جامعه تجلی و ظهور و بروز داشته باشد و این تجلی با حضور طلاب در جامعه میسر است.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، آیت الله سید علی حسینی اشکوری نماینده مجلس خبرگان رهبری در جلسه طلاب و فضلای لنگرود که در دارالرضای قم برگزار شد، درباره معیشت طلاب ابراز نگرانی کرد و گفت: هرچند قناعت امری پسندیده است، اما وضعیت طلاب باید مورد توجه قرار گیرد، مخصوصا کسانی که به بلاد مختلف می‌روند که بایستی مورد عنایت قرار گیرند.

 

وی ادامه داد: دغدغه ما رفع مشکل آن دسته از طلبه‌های آبرومند و عائله مندی است که در شهرستان زندگی می‌کند و دارای مشکلات معیشتی هستند.

 

آیت الله اشکوری با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در حفظ دین و مذهب خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ حافظ مذهب تشیع و دین اسلام بوده و اگر اسمی از دین و شریعت باقی است، به برکت وجود حوزه علمیه، طلاب و مبلغانی است که در طول تاریخ بی‌دریغ زحمت کشیده و به تبیین شریعت پرداخته‌اند.

 

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این‌که اگر هر فردی با نهایت اخلاص و تلاش پا در عرصه‌ای بگذارد، ثمرات فراوانی به دنبال دارد، گفت: استادی موفق است که درد آشنا بوده و برای طلبه دلسوزی کند و متأسفانه این دلسوزی در عصر حاضر کم شده است، به خلاف سابق که نسبت به پرورش صحیح طلاب از نظر سیر و سلوک حساسیت وجود داشت.

 

آیت الله اشکوری گفت: بایستی به حوزه‌های بلاد توجه کرد و مبلغین به بلاد مختلف رفته و در آن‌جا انجام وظیفه کنند؛ چراکه ثمرات حوزه بایستی در جامعه تجلی و ظهور و بروز داشته باشد و این تجلی با حضور طلاب در جامعه میسر است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکار از برجام خارج شد گفت: رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به این مساله هشدار داده‌اند، اما متأسفانه این هشدارها نادیده گرفته شد و کسی به آن توجه نکرد.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نان کسی اگر در گرو دشمن باشد، امکان خطا و توطئه آن فرد بسیار زیاد است، بنابراین وابستگی اقتصادی جامعه را بر زمین زده و از این رو باید این وابستگی کم شود.

 

وی بیان کرد: دستاوردهای نظام و انقلاب در این 40سال بسیار زیاد بوده و قابل شمارش نیست و هرکسی بخواهد آن را نادیده بگیرد، کفران نعمت کرده است.

 

آیت الله حسینی اشکوری با بیان این‌که انسان وقتی کار اشتباهی مرتکب شود باید آن را جبران کند، گفت: یکی از اشتباهات برخی مسؤولان غفلت و عدم اهتمام نسبت به اقتصاد و سرمایه‌دارانی است که در ایران سرمایه گذاری کرده‌ تا به اقتصاد ایران رونق ببخشند

 

وی اظهار داشت: همان‌طور که یک فرمانده نظامی ارزشمند است، سرمایه‌گذاری که سرمایه خود را برای راه‌اندازی اقتصاد و چرخ اقتصادی مملکت به کار می‌بندد تا چند کارگر مشغول کار شوند، نیز ارزشمند است.

 

وی با اشاره به مشکلات حجاب در کشور تصریح کرد: برای هر نظامی، خط قرمزهایی وجود دارد، خود اروپایی‌ها و غربی‌ها هم دارای خطوط قرمزی هستند، حال چگونه است که خطوط قرمز غربی‌ها بایستی رعایت شود و خطوط نظام اسلامی ایران نباید مراعات شود.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: نظام جمهوری اسلامی به‌خاطر حفظ عفت و صیانت از زنان مؤمنه نمی‌تواند نسبت به مسأله کشف حجاب‌ و بدحجابی بی‌تفاوت باشد و این صیانت وظیفه حاکم نظام اسلامی است.

 

آیت الله حسینی اشکوری ادامه داد: بهداشت روانی جامعه ایجاب می‌کند که امنیت ایجاد شده و روان زن و مرد مسلمان آلوده نشود و اقتضای طبیعت جمهوری اسلامی است که این بهداشت و امنیت روانی را برقرار کند.