امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

سند جامع کمیسیون تبلیغات تدوین می شود جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۱۸


سند جامع کمیسیون تبلیغات تدوین می شود تعداد بازدید: ۱۶

حجت الإسلام و المسلمین احمد شعبانی، گفت: درحال تدوین سند جامع کمیسیون تبلیغات هستیم تا اهداف و منویات کمیسیون تبلیغات مشخص شود.
 
 
 
 
 
حجت الإسلام و المسلمین احمد شعبانی، رئیس کمیسیون تبلیغات مجمع نمایندگان، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب گزارشی از عملکرد کمیسیون مذکور در دوره هفتم ارائه کرد.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب گفت: حقیر بعنوان مسئول کمیته  تبلیغات از عزیزانی که قبل از بنده مسئولیت این جایگاه را بعهده داشتند و تلاشهایی در جهت ارتقای این جایگاه داشتند تشکر می کنم ، درواقع هنوز درحال تدوین یک سند جامع از کمیسیون تبلیغات را پیگیری می کنیم اهداف و منویات کمیسیون تبلیغات مشخص شود که چکاره است.
 
وی ادامه داد: در این نظام حوزوی ما، ایجاد ساختار واحد از طرف حوزه برای نهادهای مسئول اعزام مبلغ را پیشنهاد دادیم از قبیل سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغات، سازمان اوقاف و همچنین نهادهایی که مبلغ به خارج از کشور اعزام می کنند یک ساختار واحد داشته باشند.
 
حجت الإسلام و المسلمین شعبانی اظهار داشت: بحث سیاست گذاری و تعیین خط مشی واحد برای نهادهای فوق براساس سیاست های جمهوری اسلامی و سیاست گذاری و تعیین خط مشی واحد برای جذب مبلغین و تعیین دستورالعمل های لازم را ایجاد کردیم.
 
رئیس کمیسیون تبلیغات مجمع نمایندگان تصریح کرد: بایستی یک سیاست گذاری و تعیین خط مشی در زمینه چاپ و انتشار کتب، نشریات تبلیغی مناسب با ایام تبلیغی باشد که بعنوان یک کتاب راهبردی و راهگشا که در اختیار مبلغان در مناسبت های تبلیغی قرار بگیرد و پیشنهاد دادیم، جهت برنامه ریزی اعزام های تبلیغی بلندمدت و اعزام های مناسبتی مثل محرم و صفر برنامه ریزی خاصی شود همچنین جهت تأیید کتب این ایام برنامه ریزی و سیاست گذاری به جهت نظارت و ارزیابی امور تبلیغی و مبلغین حوزه های علمیه صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: یکی از بحثهای دیگر نظارت بر عملکرد نهادهای اعزام مبلغ و نظارت بر کار مبلغان از طریق نهادهای اعزام مبلغ بوده است که در بازخورد تبلیغاتمان می توانیم پاسخ مثبت داشته باشیم.
 
حجت الإسلام و المسلمین شعبانی اظهار داشت: امروز می بینیم فرهنگ سازی و گسترش امر تبلیغ در بین روحانیون و فضلای حوزه در عرصه تبلیغ کمتر مشاهده می شود که علمایی که توانمند باشند بتوانند در سطح جامعه تاثیرگذار باشند.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب ابراز کرد: بایستی برنامه ریزی برای افرایش سطح دانش و بینش مبلغان و آموزش های حضوری و غیرحضوری و تشکیل پرونده برای مبلغان در نهادهای مختلف صورت بگیرد یعنی اگر یک طلبه ای در یکی از این نهادها توانست تشکیل پرونده دهد برای نهادهای دیگر اعزام مبلغ هم دارای اعتبار باشد.
 
رئیس کمیسیون تبلیغات مجمع نمایندگان خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در بین روحانیون و فضلای حوزه، با توجه به کسب تنوع مخاطبین و بیشتر از همه استفاده از ابزار روز مثل تبلیغ فضای مجازی، اینترتت و سخنرانی چند رسانه ای با دستگاه های ویدیوپروژکتور طراحی شود و گسترش ایام تبلیغ به غیر از ایام ماه مبارک رمضان و محرم و صفر و ایام فاطمیه که اوقاف از این فرصت استفاده می کند تا راه های تبلیغی گسترش پیدا کند.